Proč investovat do zlata?

Zlato je investice, která nepodléhá inflaci a ekonomické krize jeho cenu dokonce zvedají. Představuje pojistku peněz i ostatních investic ve chvílích, kdy se jim zrovna nedaří. Investiční zlato je v Evropské unii osvobozené od DPH. To pro vás znamená, že nezaplatíte daň z výnosu při zpětném prodeji zlata.

Je to pojistka v ekonomicky náročných dobách

Zdroj: Inflace- 2022, míra inflace a její vývoj v ČR - 1 rok. kurzy.cz [online]. Dostupné z: https://www.kurzy.cz/makroekonomika/inflace/?imakroGraphFrom=1.1.2021

"Meziroční růst spotřebitelských cen výrazně zrychluje od loňského července a již překonal hranici 17 %. V červnu k tomuto zrychlování opět nejvíce přispěly ceny potravin, které meziročně vzrostly o 18 %," uvádí Jiří Mrázek, ředitel odboru statistiky cen ČSÚ

Zdroj: I13.07.2022 ČR Inflace - indexy spotřebitelských cen v červnu zvýšil o 1,6% a o 17,2% meziročně - kurzy.cz [online]. 2022 [cit. 2022-07-13]. Dostupné z: https://www.kurzy.cz/makroekonomika/inflace/?imakroGraphFrom=1.1.2021

Výhody nákupu zlatých slitků v prodejnách TEMPO, obchodního družstva

  • Každý slitek z ryzího zlata má JEDINEČNÝ CERTIFIKÁT
  • OSOBNÍ PŘEVZETÍ v našich prodejnách DO 3 DNŮ
  • Nákup BEZ požadované ZÁLOHY předem
  • GARANCE zpětného ODKUPU DO 3 DNŮ v jakékoliv době za aktuální hodnotu na trhu


Naše aktuální nabídka zlatých slitků

1 g 

2490 Kč

2,5 g 

4990 Kč

5 g 

8990 Kč

10 g

17890 Kč

20 g 

32900 Kč

31,1 g

49900 Kč

50 g

77900 Kč

Krabička na zlatý slitek - 95 Kč | Box dřevěný na zlaté slitky - 999 Kč

Kde získáte zlaté slitky?

Ve všech prodejnách TEMPO, obchodního družstva, tedy v prodejnách TERNO supermarket, TEMPO market, TUTY a JO. Seznam prodejen s adresou a otevírací dobou najdete zde: https://www.odtempo.cz/prodejny/

Jak získáte zlaté slitky?

Vybraný zlatý slitek si objednáte v naší prodejně a obdržíte jej nejpozději do třech pracovních dnů. Za zboží zaplatíte až při převzetí, záloha není požadována. Také můžete kontaktovat našeho garanta pro obchod se zlatými slitky pomocí kontaktního formuláře uvedený níže na této stránce.

Způsob platby 

Při převzetí zlatých slitků na prodejnách OD TEMPO, obchodního družstva, můžete platbu provést kartou i hotově.

Jak se bude vyvíjet cena zlata?

Podle MKS PAMP Group* je ale velmi pravděpodobným scénářem, že se cena zlata v příštím roce dostane až na 2 200 USD za trojskou unci. Lidé se totiž i nadále budou bát inflace a vlivem krize a obav z nedostatku budou své peníze ukládat do komodit. Scénáři, při kterém bude zlato na svém dlouhodobém, ale i krátkodobém vzestupu, věří právě i centrální banky, které ke třetímu čtvrtletí nakoupily 10,6 milionu trojských uncí drahého kovu. Když nakupují centrální banky, měli bychom také.

Zlatu se tedy v následujících měsících, ale i v příštím roce, bude nejspíš dařit více než dobře. Komoditní supercyklus je stále před námi a zlato má ještě dost dlouhou cestu ve svém stoupání na cenový vrchol. Nakoupit jej v tomto čtvrtletí je tedy vyloženou šancí, kdy využít jeho vlastnosti bezpečného přístavu za cenu, která se dlouho nebude opakovat.

*Firma založena před více než 60 lety, která je nyní inovativním globálním podnikem sloužící výrobcům, uživatelům a obchodníkům s drahými kovy po celém světě.

Zdroj: Zlato v příštím roce může dosáhnout hodnoty 2 200 USD za unci. Banky nakoupily rekordní množství. IBISINGOLD.CZ [online]. IBISINGOLD: Redakce IBIS InGold, 2021 [cit. 2021-11-02]. Dostupné z: https://ibisingold.com/article/detail/zlato-v-pristim-roce-muze-dosahnout-hodnoty-2-200-usd-za-unci-banky-nako/cs


Ověření VERISCAN™

VERISCAN™ je unikátní technologie ověření investičního zlata pocházející od partnerské švýcarské rafinérie PAMP. Název VERISCAN vznikl spojením slov verifikace (ověření) a skenování.


Každý investiční slitek či mince má svůj jedinečný mikroskopický povrch, který je možné přirovnat k lidským otiskům prstů. Povrch je zaznamenán ihned při výrobě a zanesen do databáze. Pomocí VERISCANU je pak možné ověřit v této databázi, že slitek skutečně pochází z rafinérie PAMP.

Nabízíme zlato, které je hrdé na svůj původ

PAMP SA (Produits Artimstiques Metaux Precieux)

Je rafinerie cenných kovů, vyrábí kompletní sortiment investičním slitků ze zlata, stříbra, platiny, palladia, ale také mince a střížky na mince pro centrální banky a státní mincovny mnoha zemí. Její slitky jsou nejprodávanějšími zlatými slitky na světě.Toužíte po jistotě v nejistých dobách? Investuje do zlatých slitků.

Vyplňte formulář níže a kontaktujte nás

Předpokládáme, že budete mít další dotazy a proto se můžete obrátit na garanta pro obchod se zlatými slitky na čísle 737 638 784.

Jak na zpětný odkup zlatých slitků

Děkujeme za důvěru, kterou jste projevili tím, že jste u nás zakoupili zlatý slitek. Jsme rádi, že s námi sdílíte názor, že investice do zlata byla tou správnou volbou pro ochranu vašich peněz vůči nepříznivému vývoji inflace. Ten by postupně z vašich peněžních úspor ukrajoval jejich reálnou hodnotu.

Cesty osudu jsou ale někdy nepředvídatelné a mohou nastat situace, kdy jsou papírové peníze opravdu potřeba. Pro zpětný odkup si stáhněte formulář společnosti IBIS InGold, a.s., jehož odkaz najdete pod touto kapitolou. Jeho vyplnění po otevření je intuitivní a propisovací políčka vás sami navedou. Nebo můžete formulář vytisknout a vyplnit ručně. Nezapomeňte formulář po vytištění ověřit svým podpisem. Formulář poté vložte spolu se zlatým slitkem do neprůhledné obálky a zašlete poštou do sídla společnosti IBIS InGold, a.s. (Burzovní palác, Rybná 682/14, 110 00 Praha 1, Česká republika). Nezapomeňte poštovní balíček pojistit na reálnou hodnotu ceny vykoupeného zlatého slitku. Celý proces výkupu probíhá bez zbytečných průtahů. Cena vykupovaných zlatých slitků je vyplácena do 48 hodin po jejím potvrzení.

Pokud vás zajímají výkupní ceny zlatých slitků, které se odvíjí od aktuální ceny investičního kovu na burze a měnového kurzu, můžete je zjistit na stránce společnosti IBIS InGold, a.s., zde: https://ibisingold.com/service/redeem/cs.

V případě dalších dotazů nebo pomoci s postupem výkupu zlatého slitku neváhejte kontaktovat našeho garanta pro obchod se zlatými slitky na tel. čísle 737 638 784.