Proč investovat do zlata?

Zlato je investice, která nepodléhá inflaci a ekonomické krize jeho cenu dokonce zvedají. Představuje pojistku peněz i ostatních investic ve chvílích, kdy se jim zrovna nedaří. Zlato je v Evropské unii osvobozené od DPH. To pro vás znamená, že nezaplatíte daň z výnosu při zpětném prodeji zlata.

Je to pojistka v ekonomicky náročných dobách

Zdroj: Inflace - 2022, míra inflace a její vývoj v ČR - 1 rok. Kurzycz [online]. Praha: Kurzy.cz, spol. s r.o., 2022, 11.10.2022 [cit. 2022-10-15]. Dostupné z: https://www.kurzy.cz/makroekonomika/inflace/?imakroGraphFrom=1.1.2021

"Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v září o 18,0 %, což bylo o 0,8 procentního bodu více než v srpnu"

Zdroj: Inflace - 2022, míra inflace a její vývoj v ČR - 1 rok. Kurzycz [online]. Praha: Kurzy.cz, spol. s r.o., 2022, 11.10.2022 [cit. 2022-10-15]. Dostupné z: https://www.kurzy.cz/makroekonomika/inflace/?imakroGraphFrom=1.1.2021

Stojíme na křižovatce. Co bude dál, je otázkou

Co teď a co dál? To je otázka, která v kontextu úspor, vývoje ekonomiky a současných životních nákladů trápí skoro každého z nás. Není také divu. Nacházíme se v naprosto nové situaci, o které, kdyby nám někdo řekl před pár lety, byl by obviněn z šíření poplašné zprávy. Pandemie, politická nejistota nebo válka mají velký dopad na ekonomiky všech zemí světa. 

To vše se projevuje růstem cen zboží a služeb a vyvolává nebývalou inflaci a současně výrazně ovlivňuje ceny rozličných aktiv. Odpověď na otázku, co se teď přesně děje, není snadná, ale odpověď na otázku, co bude dál, je ještě těžší. 

Předpovědi analytiků a investičních stratégů se různí v krátkodobé předpovědi vývoje ceny zlata. Shoda naopak panuje v otázce důležitosti a perspektivy zlata, jako dlouhodobého a stabilního aktiva.

Na rozdíl od akcií, dluhopisů nebo fondů, je ale žlutý kov o tisíce let zkušenější.

V kombinaci s historickou zkušeností, kdy zlato dokázalo vyvést mnohá portfolia z krize a investorům pomohlo překonat ekonomicky nepříznivá období, stále platí, že fyzické zlato je dlouhodobě bezpečné a důležité aktivum.


Článek byl pro potřeby této stránky zkrácen. 

Zdroj: Stojíme na křižovatce. Co bude dál, je otázkou. IBISINGOLD [online]. Praha: IBIS InGold®, 2022, 4.8.2022 [cit. 2022-10-15]. Dostupné z: https://ibisingold.com/article/detail/stojime-na-krizovatce-co-bude-dal-je-otazkou/cs

Výhody nákupu zlatých slitků a zlatých mincí v prodejnách TEMPO, o.d.

  • OSOBNÍ PŘEVZETÍ v každé naší prodejně DO 3 DNŮ
  • Nákup BEZ požadované ZÁLOHY předem
  • Každý slitek z ryzího zlata má JEDINEČNÝ CERTIFIKÁT
  • U zlatých slitků GARANCE zpětného ODKUPU DO 3 DNŮ v jakékoliv době za aktuální hodnotu na trhu
  • Nabízené mince patří od roku 1989 mezi NEJPOPULÁRNĚJŠÍ EVROPSKÉ ZLATÉ MINCE


Naše aktuální nabídka zlatých slitků

a zlatých mincí

1 g 

2690 

2,5 g 

5 620 Kč

5 g 

10 490 Kč

10 g

19 650 Kč

20 g 

37 390 Kč

31,1 g (1 unce)

57 290 Kč

50 g

90 790 Kč

Krabička na zlatý slitek - 105 Kč | Box dřevěný na zlaté slitky - 1250 Kč

Wiener Philharmoniker

1/10 unce 

6 549 Kč

Wiener Philharmoniker

1/4 unce 

14 890 Kč

Wiener Philharmoniker

1/2 unce 

29 490 Kč

Wiener Philharmoniker

1 unce 

53 390 Kč

Co jsou zlaté mince, které vám nabízíme?

Wiener Philharmoniker, neboli Vídeňský filharmonik, je jedna z nejoblíbenějších mincí. Od roku 1989 ji razí Vídeňská mincovna Münze Österreich AG. Zpočátku byla mince vydávána jako 1 unce a 1/4 unce, nyní je k dispozici také jako 1/2 unce a 1/10 unce. Mince jsou raženy z nejčistšího 24 karátového zlata.

Wiener Philharmoniker patří mezi nejpopulárnější evropskou zlatou mincí a má status oficiálního platebního prostředku. Od změny měny v roce 2002 již mince není denominována v šilincích, ale v eurech. K dnešnímu dni je to jediná mince v Evropě s nominální hodnotou eura.

Na zlatých mincích je motiv Vídeňské filharmonie, která je považována za jedno z nejlepších hudebních těles na světě. Přední strana zlaté mince Wiener Philharmoniker zobrazuje známé velké varhany ze Zlatého sálu vídeňského Musikvereinu. Na zadní straně Zlaté filharmonie jsou nástroje Vídeňského orchestru - roh, fagot, harfa, čtyři housle a uprostřed violoncello.

Kde získáte zlaté slitky a zlaté mince?

Ve všech prodejnách TEMPO, obchodního družstva, tedy v prodejnách TERNO supermarket, TEMPO market, TUTY a JO. Seznam prodejen s adresou a otevírací dobou najdete zde: https://www.odtempo.cz/prodejny/

Jak získáte zlaté slitky a zlaté mince?

Vybraný zlatý slitek nebo zlatou minci si objednáte v naší prodejně a obdržíte je nejpozději do třech pracovních dnů. Za zboží zaplatíte až při převzetí, záloha není požadována.

Pro koupi zlatého slitku můžete také kontaktovat našeho garanta pro obchod se zlatými slitky pomocí kontaktního formuláře uvedený níže na této stránce.

Způsob platby 

Při převzetí zlatých slitků či zlaté mince na prodejnách OD TEMPO, obchodního družstva, můžete platbu provést kartou i hotově.


Ověření VERISCAN™ zlatých slitků

VERISCAN™ je unikátní technologie ověření zlata pocházející od partnerské švýcarské rafinérie PAMP. Název VERISCAN vznikl spojením slov verifikace (ověření) a skenování.


Každý slitek má svůj jedinečný mikroskopický povrch, který je možné přirovnat k lidským otiskům prstů. Povrch je zaznamenán ihned při výrobě a zanesen do databáze. Pomocí VERISCANU je pak možné ověřit v této databázi, že slitek skutečně pochází z rafinérie PAMP.

Nabízíme zlato, které je hrdé na svůj původ

PAMP SA (Produits Artimstiques Metaux Precieux)

Je rafinerie cenných kovů, vyrábí kompletní sortiment slitků ze zlata, stříbra, platiny, palladia, ale také střížky na mince pro centrální banky a státní mincovny mnoha zemí. Její slitky jsou nejprodávanějšími zlatými slitky na světě.Toužíte po jistotě v nejistých dobách? Investuje do zlatých slitků a zlatých mincí.

Vyplňte formulář níže a kontaktujte nás

Předpokládáme, že budete mít další dotazy a proto se můžete obrátit na garanta pro obchod se zlatými slitky a se zlatými mincemi na čísle 737 638 784.

Jak na zpětný odkup zlatých slitků

Děkujeme za důvěru, kterou jste projevili tím, že jste u nás zakoupili zlatý slitek. Jsme rádi, že s námi sdílíte názor, že investice do zlata byla tou správnou volbou pro ochranu vašich peněz vůči nepříznivému vývoji inflace. Ten by postupně z vašich peněžních úspor ukrajoval jejich reálnou hodnotu.

Cesty osudu jsou ale někdy nepředvídatelné a mohou nastat situace, kdy jsou papírové peníze opravdu potřeba. Pro zpětný odkup si stáhněte formulář společnosti IBIS InGold, a.s., jehož odkaz najdete pod touto kapitolou. Jeho vyplnění po otevření je intuitivní a propisovací políčka vás sami navedou. Nebo můžete formulář vytisknout a vyplnit ručně. Nezapomeňte formulář po vytištění ověřit svým podpisem. Formulář poté vložte spolu se zlatým slitkem do neprůhledné obálky a zašlete poštou do sídla společnosti IBIS InGold, a.s. (Burzovní palác, Rybná 682/14, 110 00 Praha 1, Česká republika). Nezapomeňte poštovní balíček pojistit na reálnou hodnotu ceny vykoupeného zlatého slitku. Celý proces výkupu probíhá bez zbytečných průtahů. Cena vykupovaných zlatých slitků je vyplácena do 48 hodin po jejím potvrzení.

Pokud vás zajímají výkupní ceny zlatých slitků, které se odvíjí od aktuální ceny investičního kovu na burze a měnového kurzu, můžete je zjistit na stránce společnosti IBIS InGold, a.s., zde: https://ibisingold.com/service/redeem/cs.

V případě dalších dotazů nebo pomoci s postupem výkupu zlatého slitku neváhejte kontaktovat našeho garanta pro obchod se zlatými slitky na tel. čísle 737 638 784.